Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
But na rany stopy cukrzycowej?


To proste w użytkowaniu urządzenie pomaga w gojeniu ran przewlekłych Oxybaria - bo tak się nazywa - może mieć zastosowanie w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej.


Leczenie prowadzi się za pomocą czegoś co przypomina but. Ten zbiornik terapeutyczny, zakładany na nogę, połączony jest z pochłaniaczami neutralizującymi ozon. Oxybaria pozwala na przeprowadzenie w jednym zbiorniku dwóch terapii: ozonowej - w celu bakteriobójczego oczyszczenia rany i tlenowej - dla regeneracji uszkodzonych tkanek poprzez ich dotlenianie. Jest proste w użytkowaniu i tanie.

Wynalazcą urządzenia jest prof. Aleksander Sieroń ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz klinicysta, ale i fizyk oraz inżynier. W listopadzie na targach wynalazczości w Brukseli otrzymał za nie Grand Prix.

Szacuje się, że oxybaria może być pomocna nawet dla 500 tys. polskich pacjentów. W Europie zaś problemy z tzw. stopą cukrzycową czy owrzodzeniami podudzia w żylnym zespole zakrzepowozatorowym ma ok. 5 mln ludzi.

Produkcję urządzenia podjęła firma z Tarnowskich Gór, specjalizująca się w aparatach tlenowych dla górnictwa. Na razie zainteresowanie na polskim rynku jest nieduże. Może zmieni się to, gdy Ministerstwo Zdrowia dostrzeże rangę terapeutyczną oxybarii.(ajk)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.