Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Cukier w mięśniach mężczyznOtyli mężczyźni mają większe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. niż otyłe kobiety. Dlaczego? To właśnie odkryli naukowcy z Kanady. Okazuje się, że jest za to odpowiedzialne białko PTEN, które hamuje działanie insuliny w mięśniach, przez co zmniejsza wchłanianie przez nie glukozy. U mężczyzn aktywność tego białka jest silniejsza, stąd ich komórki mięśniowe pobierają mniej glukozy, w efekcie czego więcej cukru gromadzi się we krwi. Osoby otyłe mają podwyższony poziom glukozy w krwiobiegu, ale u kobiet większa część jest pochłaniana przez mięśnie, dlatego rzadziej rozwija się u nich cukrzyca. Zahamowanie aktywności PTEN może być obiecującą strategią leczenia cukrzycy u otyłych mężczyzn, ale należy pamiętać, że białko to jest potrzebne do obrony przed nowotworami.?Angora?
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.