Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
VADEMECUM SAMOKONTROLI NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO


Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ciśnieniomierza?


Wybrać odpowiedni ciśnieniomierz do pomiarów ciśnienia w domu nie jest łatwo. Zatem czym się kierować przy wyborze ciśnieniomierza? Poniżej kilka cennych wskazówek:


Wybór dobrego ciśnieniomierza jest istotny, jeśli ciśnienie będziesz mierzył samodzielnie w domu. Upewnij się czy ciśnieniomierz został przetestowany zgodnie z wytycznymi ESH (Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego) czy BHS (Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego) .

Urządzenie powinno być zaprojektowane w taki sposób, abyś mógł łatwo dokonać pomiaru ciśnienia z własnego ramienia. Obok ciśnieniomierzy naramiennych w sklepach i aptekach można spotkać ciśnieniomierze nadgarstkowe. Dla osób powyżej 40 roku życia zdecydowanie lepsze są ciśnieniomierze naramienne.

Ciśnieniomierz powinien mieć opcję zapamiętywania dokonanych pomiarów, co umożliwi Ci dokładną konsultację z lekarzem.


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.