Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
GDZIE BYŁA SZKOŁA?


Nastolatek z otyłością olbrzymią


Polska znalazła się w czołówce krajów, w których liczba 11- i 14- latków otyłych jest największa. W tej drugiej grupie wiekowej jest Kacper z Bydgoszczy, który waży 230 kilogramów.Raport sieci badawczej HBSC, wydany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) trzy lata temu, wskazuje, że polskie nastolatki należą do najgrubszych w Europie.

Wynika to z badań przeprowadzonych na grupie ok. 207 tys. nastolatków w wieku 11, 13 i 15 lat z 39 krajów Europy i Ameryki Północnej. - Nigdy jeszcze nie wypadliśmy tak źle – twierdziła dr hab. n. o zdrowiu Joanna Mazur z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Na temat otyłości mówi się coraz więcej. Ale głównie mówi się. Bez działań najbliższej rodziny, szkoły i wielu innych podmiotów, kiedy pojawia się nie tylko nadwaga, ale już otyłość, zmiana patologicznego stanu rzeczy będzie niemożliwa.


...
... pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.