Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
DECYDUJE KONTROLA NAD PRZEBIEGIEM CHOROBY


Niedocukrzenie za kółkiem


W stanie hipoglikemii wjechała w grupkę przedszkolaków. Wypadek w Nowym Tomyślu wywołał poruszenie. Media zastanawiają się, czy chorzy na cukrzycę powinni prowadzić samochody.


Dwóch przedszkolaków w Nowym Tomyślu odniosło obrażenia. (monitoring miejski z TVN24)


Wydawało jej się, że zdąży dojechać na jakiś parking, zjeść coś słodkiego; miała wrażenie, że opanuje swoje zdenerwowanie, pobudzenie, osłabienie… Dlaczego nie sprawdziła poziomu cukru we krwi nim wsiadła do auta? Nie wie. To był wielki błąd, ale nie czuła wówczas jakichkolwiek objawów niedocukrzenia.

Peugeotem w przedszkolaków

Do tragicznego zdarzenia doszło 29 kwietnia około w pół do jedenastej na ul. Musiała w Nowym Tomyślu, w pobliżu przedszkola. Peugeot 206 wjechał w grupę dzieci idących chodnikiem w kolumnie dwójkowej. Gdyby nie przytomność umysłu i refleks jednej z przedszkolanek, obrażenia mogłoby odnieść więcej maluchów. Do momentu przyjazdu pogotowia dzieci były nieprzytomne. Przytomność odzyskały w karetce. Zostały przewiezione do szpitala w Nowym Tomyślu, a stamtąd do Szpitala Dziecięcego im. B. Krysiewicza w Poznaniu. Jeden z chłopców ma złamaną łopatkę i żebra, drugi - obrażenia głowy i podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Ich życiu nic nie zagraża. Pozostałe przedszkolaki znalazły się pod opieką psychologów.


...
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.