Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
POMPY INSULINOWE TO DOBRA INWESTYCJA W ZDROWIE


Niedopompowany system


Od kilku lat Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje najmłodszym diabetykom zakup pomp insulinowych, od ponad trzech - także chorym w wieku do lat 26. Pozostałe osoby z cukrzycą, zdaniem niektórych pacjentów, są dyskryminowane


Kwotę zakontraktowaną na zakup pomp insulinowych oraz liczbę rozliczonych świadczeń w ub. roku wykorzystano tylko w niespełna 82 proc.


Początek roku 2009 przyniósł rodzicom dzieci z cukrzycą pożądany prezent; NFZ rozpoczął finansowanie zakupów pomp insulinowych pacjentom do 18. roku życia. Batalia o poszerzenie tego przywileju trwała nadal. Okazała się skuteczna. Od 2012 roku taki prezent mogą też otrzymywać dorośli w wieku do lat 26. Pozostałe osoby z cukrzycą insulinozależną bądź leczeni insuliną, których jest co najmniej kilkanaście razy więcej, muszą z własnej kieszeni wydać kilka lub kilkanaście tysięcy zł na zakup tego urządzenia. Ponadto młodzi pacjenci uprawnieni do refundacji pomp mają także prawo do refundacji osprzętu (wkłucia i dreny) w wielkości do 300 zł miesięcznie. Ale że środków NFZ nie wystarcza, w poszczególnych województwach oddziały Funduszu wyznaczają własne kryteria doboru pacjentów.


...
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.