Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Porażająca bezmyślność


Mieszkająca w jednej z centralnych dzielnic stolicy matka 5-letniego chłopca nie była nigdy z nim u lekarza. Kiedy w końcu niemal w ostatniej chwili trafiła z dzieckiem do szpitala, okazało się, że ma bardzo radykalne objawy zaawansowanej cukrzycy.- Mama zgłosiła się bez skierowania z dzieckiem w stanie zagrażającym życiu - mówiła w programie „Świat się kręci” TVP prof. Teresa Jackowska, krajowy konsultant ds. pediatrii. - Zapytałam się jej, dlaczego przez tydzień nie zgłosiła się do lekarza, skoro objawy nasilały się bardzo mocno od tygodnia. Powiedziała, że nie jest ubezpieczona i bała się pójść do poradni, myślała, że nie zostanie przyjęta. To ponad trzyletnie dziecko było tylko szczepione przy urodzeniu. Później nie korzystało z żadnych profilaktycznych wizyt lekarskich.

Czym to się wszystko mogło skończyć? Nawet tragedią. Bezmyślność, niewiedza rodziców – jak widać – bywa porażająca.

Sprawa została w lutym br. zgłoszona do Rzecznika Praw Dziecka. Pediatrzy uznali, że warto przy tej okazji przypomnieć rodzicom, że wszystkie dzieci do 18. roku życia mają zagwarantowane bezpłatne leczenie, mogą zgłaszać się do placówek podstawowej opieki zdrowotnej i korzystać ze wszystkich świadczeń niezależnie od tego, czy są ubezpieczone, czy nie (muszą jednak być do ubezpieczenia zgłoszone).AK
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.