Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
PYTANIA O CUKRZYCĘ


Złe i dobre poziomyW jaki sposób rodzina może pomóc nieprzytomnemu, będącemu w stanie śpiączki hipoglikemicznej diabetykowi, nim przyjedzie pogotowie ratunkowe?

- Stan niedocukrzenia można przerwać przez wstrzyknięcie domięśniowe lub podskórne glukagonu. Zastrzyk ten robi się tak, jak wstrzyknięcie insuliny. Osoba udzielająca pomocy nieprzytomnemu winna być jednak odpowiednio przeszkolona.

Co to jest glukagon?

- Jest to hormon, który podwyższa stężenia cukru we krwi.

Jak działa glukagon?

- Glukagon powoduje uwalnianie się do krwi glukozy zmagazynowanej w wątrobie.

Mój mąż ma chorobę alkoholową. Bardzo boję się jego głębokich niedocukrzeń. Czy powinnam zaopatrzyć się w glukagon?

- U chorego będącego pod wpływem alkoholu glukagon w hipoglikemii jest nieskuteczny. W razie utraty przytomności w przebiegu niedocukrzenia pacjent musi mieć wstrzykniętą dożylnie glukozę.

Wiem, że coca-cola szybko podnosi poziom cukru we krwi. Czy jeśli stracę przytomność w wyniku hipoglikemii, może mnie rodzina napoić cocacolą, aby mnie wybudzić?


...
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.