Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
PORADNIK WAKACYJNY


Jak unikać chorób, które mogą się nam przydarzyć podczas wakacyjnego wypoczynku
Wyjeżdżając na urlop rzadko zastanawiamy się nad możliwością wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Ten czas wiąże się jednak z pewnymi zagrożeniami. Obok urazów narażeni jesteśmy na różnego rodzaju infekcje, które mogą zepsuć najlepiej nawet zapowiadający się urlop. Są jednak sposoby, dzięki którym można uniknąć wielu kłopotów.

Infekcje dróg moczowych

To jedna z częstszych przypadłości, na które zapadamy w okresie wakacyjnym. Narażone są głównie kobiety. Infekcja dotyczy najczęściej dolnego odcinka dróg moczowych, czyli cewki moczowej i pęcherza moczowego. W przeważającej liczbie przypadków zapalenia dróg moczowych wywołuje bakteria Escherichia coli, która w warunkach prawidłowych stanowi normalną florę przewodu pokarmowego.

Chorobie sprzyjają wychłodzenie ciała, kontakty seksualne, ciąża, współistniejące choroby przewlekłe, np. cukrzyca.

Typowe objawy, to zaburzenia i częste oddawania moczu, wzmożone parcie na pęcherz, dolegliwości bólowe w czasie oddawania moczu. Jeśli pojawia się też gorączka, krew w moczu, bóle pleców, brzucha, nudności, wymioty - może to oznaczać powikłane zakażenie, obejmujące również nerki. Wymaga to intensywnego leczenia antybiotykami, gdyż może doprowadzić do ogólnustrojowego zakażenia krwi (urosepsy) i nawet zagrożenia życia.

W przypadku pojawienia się dolegliwości sugerujących zapalenie dróg moczowych trzeba skontaktować się z lekarzem, który zleci odpowiednie leczenie.

Jak unikać infekcji


...
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.