Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
PORADNIK WAKACYJNY


Słoneczna witamina


Cukrzyca upośledza mikrokrążenie, także w skórze; niszczenie jej opalaniem może powodować problemy z gojeniem. Tymczasem niedobór witaminy D tworzy m.in. ryzyko zachorowania na cukrzycę; promienie słoneczne obniżają poziom cukru we krwi
Jednym z powikłań cukrzycowych jest neuropatia czuciowa. Najczęściej dotyczy problemów czucia w stopach i dłoniach. Osoby z cukrzycą zatem są bardziej narażone na oparzenia słoneczne okolic ciała o wrażliwości zmniejszonej na tle neuropatii, a znaczne oparzenie może prowadzić do hiperglikemii oraz zagraża zakażeniem. Kto ma rację?

Kąpiele słoneczne mają swoich zagorzałych zwolenników, ale i zdecydowanych przeciwników. Kto ma rację? To pytanie staje się szczególnie aktualne przed sezonem urlopowym, u progu lata.

- Opalanie nie służy również zdrowym osobom – zapewnia na portalu „abccukrzyca. pl” lek. med. Magdalena Parys, młodsza asystentka w Oddziale Klinicznym Medycyny Rodzinnej, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Przyspiesza procesy starzenia się skóry, uszkadza ją, a co najniebezpieczniejsze – zwiększa ryzyko rozwoju czerniaka. Cukrzyca jest chorobą ogólnorozwojową, obniża wydolność organizmu, a zatem jego mechanizmy obronne. W jej wyniku dochodzi do zmian m.in. w obrębie nerwów, również tych zaopatrujących skórę. Wszystko to dodatkowo sprzyja uszkodzeniom oraz utrudnia regenerację....
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.