Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.








„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF




TEMAT NUMERU


Diabetyku, zapłacisz więcej za Lantusa i Levemira


Długo działające analogi insuliny Lantus i Levemir znacznie obciążają kieszenie pacjentów z cukrzycą. Od 1 września podrożały one o ponad połowę.





Od dwóch lat insulina glarginowa (nazwa handlowa Lantus) - rekombinowany analog insuliny ludzkiej o przedłużonym działaniu, bez wyraźnego szczytu - jest w 30 proc. refundowany chorym na cukrzycę typu 1., a także typu 2., jeśli pacjent był leczony insuliną NPH co najmniej od pół roku i z hemoglobiną glikowaną 8% (lub większą). Ostatnio za 5 wkładów (3 ml) ci diabetycy płacili w aptece 72,79 zł. Teraz przyjdzie im wydać 116,04 zł. To prawie 60-procentowa podwyżka.

Drugi z analogów o przedłużonym działaniu ? insulina detemir (Levemir) drożeje w podobnym stopniu. Do tej pory pacjenci z cukrzycą typu 1. oraz niektórzy z cukrzycą typu 2. za opakowanie (5 wkładów 3 ml) tego leku do wstrzykiwań musieli zapłacić 79,17 zł, a od września br. muszą zostawić w aptece 122,42 zł, czyli o 43,25 zł więcej.

Na liście leków refundowanych pojawiła się kolejna insulina o długim czasie działania. Insulin glargine long-acting, który ma nazwę handlową Abasaglar. Stosowany jest raz na dobę, zawsze o tej samej porze, tak jak ustali to lekarz prowadzący chorego. Może być stosowany w skojarzeniu z doustnymi lekami hipoglikemizującymi. Do tej pory kosztował (na 100 proc.) 402 zł. Obecnie pacjent zapłaci za jedno opakowanie (10 wkładów) 107,32 zł.



(k-i)




„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF








SPIS TREŚCI





* - artykuł pełny




O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt









Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.