Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WAŻNE WYDARZENIA


Nowe wyzwania


Ruszyła inicjatywa ExPAND. Nie tylko lekarze i pacjenci mówią ?STOP dla cukrzycy?, ale i ? politycy. Poprawa opieki diabetologicznej, prewencji i leczenia powinna być priorytetem polityki państwa.I Konferencja Naukowa Ex-PAND odbyła się w Polsce. W Warszawie zrobiono, wydaje się, ważny krok dla stworzenia rozwiązań pozwalających zmniejszyć zachorowalność na cukrzycę, która dotyka ok. 3 mln Polaków, z których co najmniej 500 tys. nie leczy się, bo nie wiedzą, że są chorzy.

Misją Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) jest poprawa opieki diabetologicznej, prewencji i leczenia cukrzycy na całym świecie. ExPAND to projekt działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia osób cierpiących na cukrzycę. Jego celem jest również wprowadzenie efektywnych metod zapobiegania dalszemu rozwojowi tej choroby. Członkowie inicjatywy ExPAND w Europie i w Polsce pracują nad strategią zmian w kierunku zmniejszenia zagrożenia cukrzycą (profilaktyka) oraz poprawienia skuteczności leczenia i jakości opieki nad pacjentem chorym na cukrzycę. ExPAND jest inicjatywą, która może realnie rekomendować systemowe zmiany w opiece diabetologicznej oraz wpływać na wprowadzanie nowych regulacji prawnych w tym obszarze.


...
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.