Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Opaska medyczna Kiedy może uratować życieNa świecie żyje ponad 366 mln ludzi chorych na cukrzycę, a to oznacza, że każdy z nas ma przyjaciół, znajomych lub krewnych, którzy cierpią na tę chorobę. Ale żaden chory na cukrzycę, nie nosi jaskrawego i dużego znaku z napisem: ?Ja również cierpię na cukrzycę!?. Dlaczego zatem tak ważny jest zakup identyfikującej silikonowej opaski medycznej?

Opaski i inne akcesoria oznaczone nazwą ?Mam cukrzycę? jest chyba ostatnią rzeczą, o których myślą osoby z cukrzycą. Silikonowa opaska lub wisiorek z grawerem może wydawać się prostą dekoracją, jednak nie jest do końca jasne - po co one właściwie są? Jednak, jeśli chodzi o choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, często koniecznym jest powiadomienie otaczających nas osób lub pracowników pogotowia i ratowników o naszym stanie zdrowia.

Chory na cukrzycę wymaga szczególnej opieki i uwagi. Choroba ta jest dość trudna, zwłaszcza, że poziom cukru we krwi może się wahać w nieprzewidywalny sposób. Gdy cukier spada, lub wręcz przeciwnie, rośnie zbyt szybko, wówczas może dojść do sytuacji, która wymaga pilnej uwagi personelu medycznego.

W takich nadzwyczajnych sytuacjach, osoba cierpiąca na cukrzycę nie zawsze jest w stanie powiedzieć o swoim problemie, a krewnych bądź przyjaciół, który wie o chorobie może nie być w zasięgu ręki. W takim przypadku jest wręcz konieczna opaska - ID.

Opaska dla diabetyka jest szczególnie przydatna podczas podróży, wyjazdów służbowych, przeprowadzki się do innego miasta, w sytuacjach, gdy pacjent pozostaje sam na sam z cukrzycą i nie ma możliwości uzyskania pomocy od krewnych.Autor: Andrii Byczkowski, cintapunto. com, dodano: 4 sierpnia 2015 r. www.mojacukrzyca.org
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.