Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
NAUCZ SWEGO NAUCZYCIELA


Powrót do szkoły


Koniec wakacji może być trudnym momentem, zwłaszcza dla małych diabetyków. Nowi nauczyciele, obowiązki, zajęcia pozalekcyjne ? a jednocześnie konieczność kontroli cukrzycy. Jednak powrót do rutynowych zajęć nie musi być przykry.Wakacje się skończyły, zaczęła się szkoła. Jak jednak zmieścić w napiętym grafiku dodatkowe obowiązki związane z cukrzycą? Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo kiedy pozostaje pod opieką osób trzecich? Oto kilka rad, które sprawią, że powrót do szkoły będzie łatwiejszy.

Właściwy podział obowiązków

Mały diabetyk nie powinien zostać sam ze swoimi problemami. Opieka nad nim nie powinna być też obowiązkiem wyłącznie jednego z rodziców. Pozwól dziecku uczestniczyć w leczeniu cukrzycy i planowaniu związanych z tym działań w takim stopniu, w jakim pozwala na to jego wiek i dojrzałość emocjonalna. A jeśli rodzina będzie działała jako zespół, nikt nie poczuje się nagle przytłoczony nadmierną ilością obowiązków.

Przygotuj szkołę


...
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.