Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
TEMAT NUMERU


Rząd walczy z otyłością - najszybciej tyją dzieci


Problem otyłości dotyczy 17 proc. Polaków. Rząd chce nas odchudzić. Na walkę z otyłością zamierza przeznaczać 60 mln zł rocznie. Do Sejmu trafił Narodowy Program Zdrowia.?Prawdziwe życie to zdrowe życie? - twierdzi prof. dr hab. med. Mirosław Jarosz, m.in. redaktor naukowy serii poradników żywieniowych, autor projektu ?Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej?, realizowanego i opracowanego przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. To co od dwóch lat robi IŻiŻ ma szanse na większy zakres.

- We wcześniejszych edycjach Narodowego Programu Zdrowia nie było jasnego finansowania ? mówił ?Rzeczpospolitej? wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. ? Potraktowanie przez nas tego obszaru priorytetowo to nie przypadek, lecz absolutna konieczność, bo mamy już w Polsce epidemię otyłości, co skutkuje poważnymi następstwami zdrowotnymi.

Otyłość zawsze jest chorobą, chorobą przewlekłą ? przekonują lekarze. Jej konsekwencje zdrowotne zagrażają często życiu. Otyłość bywa przyczyną cukrzycy typu 2. Udar mózgu, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu w surowicy, niektóre nowotwory (np. jelita grubego) ? to te najbardziej znane schorzenia, których czynnikiem ryzyka jest otyłość. Ta lista jest o wiele dłuższa. No a przecież dochodzą jeszcze psychospołeczne i ekonomiczne konsekwencje otyłości.


...
... pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.