Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
VADEMECUM SAMOKONTROLI NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO


Przyczyną większości chorób serca jest niezdrowy tryb życia, a najbardziej szkodzi sercu: wysokie ciśnienie tętnicze krwi, palenie papierosów, nadwaga, cukrzyca, zaburzenia lipidowe i brak ruchu.
Regularne pomiary ciśnienia krwi w warunkach domowych pomagają we wczesnym rozpoznaniu nadciśnienia tętniczego oraz w ustaleniu jego przyczyny. Na łamach ?Vademecum samokontroli nadciśnienia tętniczego? pisaliśmy już na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ciśnieniomierza.

Przyjrzyjmy się zatem, jakie informacje możemy odczytać na wyświetlaczu po dokonanym pomiarze ciśnienia krwi

- Jeżeli występują u Ciebie zaburzenia rytmu serca upewnij się czy ciśnieniomierz wyposażony jest w system IHB (Irregular Heartbeat Indicator), który samoczynnie wykrywa i sygnalizuje zaburzenia pracy serca. Symbol nieregularnej pracy serca pojawia się na wyświetlaczu, jeżeli podczas pomiaru został wykryty nieregularny puls. Ciśnieniomierze wyposażone w taką funkcję, umożliwiają uzyskanie wiarygodnego pomiaru ciśnienia przy występującym nieregularnym pulsie. Jeżeli symbol nieregularnej pracy serca pojawia się często należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Wskaźnik klasyfikacji ciśnienia krwi według

Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - Przy wyborze ciśnieniomierza do samodzielnych pomiarów ciśnienia w domu warto zwrócić uwagę, czy aparat wyposażony jest w wskaźnik klasyfikacji ciśnienia krwi.

Aparaty wyposażone w taką funkcję automatycznie umieszczają wynik pomiaru w odpowiednim przedziale zgodnie z klasyfikacją WHO. Każda część słupkowego wskaźnika odpowiada klasyfikacji ciśnienia krwi według standardów WHO.


...
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.