Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Woda na odchudzanie?Ograniczenia w odżywianiu pozwalają schudnąć. Wiedzą o tym wszyscy mający problemy z nadwagą. Okazuje się jednak, że picie wody przed posiłkami, bez konieczności dużych zmian w diecie, też pozwala obniżyć masę ciała. Uczeni z brytyjskiego uniwersytetu w Birmingham przeprowadzili eksperyment. 42 osobom otyłym kazano przed każdym głównym posiłkiem wypijać po dwie szklanki wody i tylu samo osobom zasugerowano, aby przed posiłkami wyobrażali sobie, że są najedzeni. Po 3 miesiącach każdy z 84 uczestników stanął na wadze. Okazało się, że ta pierwsza grupa pacjentów schudła średnio o 4,3 kg. W drugiej grupie, w której wypijano tylko przed jednym z posiłków szklankę wody lub nie pili jej w ogóle, ubytek był mniejszy ? 0,8 kg.

Informację o przeprowadzonym eksperymencie opublikowano w prestiżowym czasopiśmie naukowym ?Obesity?. Prostota takiej procedury odchudzającej może być nie do przecenienia.(ajk)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.