Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Zapobieganie powikłaniom


Organizacje pozarządowe ogłosiły kampanię społeczną pn. ?CUKRZYCA BEZ POWIKŁAŃ?. Jak wygrać walkę o lepsze zdrowie, o dłuższe życie, a więc jak uniknąć dodatkowych, groźnych chorób ? taki jest cel tej akcji.

Kampania ma zapobiegać powikłaniom, często ostrym powikłaniom. Statystyki mówią, że rocznie w ich wyniku umiera w Polsce 20 tysięcy diabetyków. Można zapobiegać powikłaniom długotrwałej cukrzycy systematycznie kontrolując poziomy cukru we krwi, starając się utrzymywać je w odpowiednich granicach, stosując się do zaleceń lekarzy i dietetyków.

Akcja skierowana do osób ze diagnozowaną cukrzycą potrwa do końca listopada br. Uruchomiono stronę internetową www.cukrzycabezpowiklan.pl, powstały spoty telewizyjne i radiowe. Wizualizacje kampanii popularyzujące właściwe, ale i niewłaściwe wybory w życiu z cukrzycą pojawią się w mediach, w internecie, na ulicach miast. Prowadzona będzie edukacja w czasopismach, bezpłatne konsultacje w większych miastach.

Organizatorami ?Cukrzycy Bez Powikłań? są Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk, Fundacja ?Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja?, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. Partnerem kampanii jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Akcję outdoorową wspiera Grupa Ströer.(ajk)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.