Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
PETYCJA ORGANIZACJI DIABETOLOGICZNYCH


Cukrzyca bez powikłań


Przedstawiciele organizacji diabetologicznych, reprezentujący osoby chore na cukrzycę i ich rodziny - skierowali petycję do premiera, ministra zdrowia, sejmu i senatu, rzecznika praw obywatelskich, w której piszą: ?Uważamy, że sytuacja chorych na cukrzycę w Polsce wymaga podjęcia natychmiastowych interwencji systemowych, ograniczających rozwój powikłań cukrzycy - sprawiających, że nie będzie to choroba o tak wysokim wskaźniku śmiertelności?.


Roczna statystyka zgonów w Polsce z powodu cukrzycy i jej powikłań to prawie 21,5 tysiąca przypadków. Większość osób z cukrzycą umiera z powodu powikłań sercowonaczyniowych, udaru, niewydolności nerek.

Na cukrzycę w Polsce cierpi ponad 3 miliony osób, przyrost chorych w ciągu roku wynosi 2,5 procenta. Cukrzyca generuje koszty dla budżetu państwa w wysokości 7 miliardów złotych, z czego połowa to koszty leczenia powikłań.

Powołując się na konstytucyjne prawo do ochrony zdrowia domagamy się zagwarantowania opieki diabetologicznej zgodnej ze standardami panującymi w innych krajach Unii Europejskiej, w tym:

Kompleksowej edukacji osób z cukrzycą.

Priorytetem powinno być wydzielenie świadczenia edukacyjnego jako odrębnej procedury dla pacjentów chorych na cukrzycę, realizowanego przez edukatora do spraw diabetologii.


...
... pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.