Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ŁATWY DO ROZPOZNANIA


Czerniak czy zmiana?


Lato mieliśmy wyjątkowo upalne. Pomimo ostrzeżeń wielu z nas nierozważnie, w porach najbardziej niebezpiecznego działania promieni słonecznych wystawiało swoją skórę na słońce.W miejscach piegów, przebarwień pojawiły się podejrzane znamiona i plamki. Trzeba, by zbadał je dermatolog i w razie potrzeby skierował nas do odpowiedniego specjalisty onkologa.

Czerniak jest złośliwym nowotworem skóry, który powstaje najczęściej w obrębie znamion barwnikowych, nazywanych potocznie pieprzykami. Powszechnie uważa się, że czerniak jest najgorszym nowotworem. Ale to mit. Aż 96 proc. wcześnie wykrytych czerniaków (o grubości do 1mm) można wyleczyć. Niestety, w Polsce większość osób zgłasza się do lekarza zdecydowanie za późno. Ważna jest comiesięczna samokontrola znamion i zmian na skórze, dzięki której można wykryć czerniaka jeszcze w stadium, gdy jest on jeszcze w pełni wyleczalny.

Trzykrotny wzrost zachorowań – połowa umiera


...
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.