Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Glukoza a sen


Naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w USA odkryli, że jeśli ludzie śpią w nocy za mało, to gdy się zrywają z rana, ich organizm nie potrafi poprawnie regulować poziomu glukozy we krwi.

Wynika to z tego, że wciąż mają wysoki poziom hormonu snu - melatoniny, czyli budzą się wbrew temu, co mówi im zegar biologiczny. W konsekwencji ich komórki są mniej wrażliwe na insulinę. Organizm nie jest wtedy przygotowany na przyjmowanie pokarmu.

Po krótkim (np. 5-godzinnym) śnie i zjedzeniu śniadania wydziela się więcej insuliny, by utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Jest to niebezpieczne zjawisko, gdyż może prowadzić do nabycia trwałej insulinooporności, czyli cukrzycy typu 2.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.