Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Na co zwrócić uwagę przy wyborze glukometru?


Glukometr jest podstawowym narzędziem samokontroli glikemii. W wielu wypadkach używany jest nawet kilka, kilkanaście razy na dobę. Dobrze jest się zastanowić przy jego wyborze, ponieważ będzie nam towarzyszył przez dłuższy okres czasu. Poza oczywistymi parametrami, jak: dokładność, powtarzalność, wielkość próbki warto również zwrócić uwagę na mniej oczywiste na pierwszy rzut oka kwestie.

Kodowanie

Część dostępnych na rynku glukometrów wymaga kodowania. Najczęściej przy rozpoczęciu pomiarów za pomocą nowego opakowania pasków testowych należy użyć klucza kodującego lub wybrać kod przy pomocy przycisku na glukometrze. Bardzo ważnym jest, aby pamiętać o prawidłowym zakodowaniu urządzenia – tylko w takim przypadku wynik pomiaru będzie na pewno dokładny. Niektóre glukometry wykonane są w technologii umożliwiającej użytkownie bez kodowania. Wpływa to zarówno na wygodę (nie trzeba pamiętać o zmianie klucza kodującego lub wprowadzaniu każdorazowo kodu) jak i bezpieczeństwo (brak ryzyka użycia błędnie zakodowanego sprzętu). Oczywiście ta druga opcja wydaje się znacznie korzystniejsza.

Prostota obsługi

Ważne jest, aby glukometr był prosty w obsłudze. Znacznie ułatwia to codzienną samokontrolę. Część producentów oferuje glukometry, w których wystarczy włożenie paska aby przygotować urządzenie do wykonania pomiaru. Jeżeli paski wyposażone są w samozasysająca kapilarę, to czyni to oznaczenie glikemii znacznie łatwiejszym.

Pojemność pamięci


...
... pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.