Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Powrót do przeszłości


Wśród 708 leków refundowanych, które zmieniły od listopada wysokości dopłat pacjentów są insuliny: za opakowanie Lantusa chorzy na cukrzycę płacą mniej o 43,09 zł, a za insulinę Levemir ? o 11, 54 zł.Lantus (insulinum glargine) - refundowany od trzech lat analog o przedłużonym działaniu - w opakowaniu, w którym znajduje się 5 wstrzykiwaczy SoloStar, od 1 listopada, przy poziomie odpłatności 30 proc., kosztuje 72,95 zł. A zatem tyle, ile trzeba było zapłacić za niego w lipcu czy sierpniu. Oczywiście, jeśli pacjent spełnia wymogi.

Wskazaniami objętymi refundacją jest cukrzyca typu 1. oraz typu 2. u pacjentów leczonych insuliną NPH (o pośrednim czasie działania) od co najmniej 6 miesięcy i z HbA1c >8% oraz cukrzyca typu 2. u pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z udokumentowanymi nawracającymi epizodami ciężkiej lub nocnej hipoglikemii.

Levemir potaniał w stosunku do września i października o 11,54 zł. Obecnie za ten długodziałający analog insuliny uprawniony do refundacji pacjent zapłaci 110, 88 zł. Nie zmienił natomiast ceny na liście refundacyjnej trzeci analog o przedłużonym działaniu - Abasaglar. Za 10 wkładów 3 ml trzeba zostawić w aptece 107,32 zł.(anka)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.