Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Przyjazne dzieciom


Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę prowadzi nowy projekt pn. ?Przedszkole i szkoła przyjazne diabetykom!?. Takich placówek w kraju znalazło się już ponad 400.Wcałym kraju prowadzone są szkolenia dla nauczycieli dzieci z cukrzycą. „Proszę dokładnie wypełnić formularz. W ciągu 7 dni skontaktuje się z Państwem koordynator ds. szkoleń. Wkrótce przyjedziemy do państwa!” – zachęca Federacja placówki oświatowe na swoim portalu (www.przyjaznediabetykom.pl).

Rodziców zaś prosi o informacje: „Jeśli Wasza pociecha chodzi do placówki, dla której przyjęcie diabetyka nie stanowi problemu, która właściwie opiekuje się Waszym dzieckiem, rozumie jego potrzeby związane z chorobą i wspiera Wasze dziecko - wypełnijcie formularz. Po krótkiej weryfikacji placówka znajdzie się na naszej mapie.” Chodzi oczywiście mapę przyjaznych przedszkoli i szkół.

Federacja zapewnia zainteresowanym nauczycielom materiały edukacyjne, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej, w formie książkowej. Są to poradniki, a nawet bajki dla najmłodszych.

Patronat nad inicjatywą Federacji objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Wśród partnerów i sponsorów znaleźli się m.in. Novo Nordisk, Accu- Chek, Program Obywatele dla Demokracji.(ak)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.