Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WIGILIA DIABETYKA


Zdrowsze święta


Wszyscy dobrze wiemy, że w naszym cukrzycowym żywieniu obowiązuje większe zdyscyplinowanie niż wśród osób zdrowych. W większym stopniu musimy zachować umiar, właściwie dobierać produkty i odpowiednio przyrządzać potrawy.
O ile jeszcze na co dzień zasad tych przestrzegamy, to w okresie świątecznym zbytnio dogadzamy swojemu podniebieniu, nie bacząc na późniejsze samopoczucie i konsekwencje zdrowotne.

Przy Wieczerzy Wigilijnej zwykle tłumaczymy się tradycją, która nakazuje spróbować wszystkich potraw. Spróbować, nie zaś objadać się. A Wigilia to przecież dopiero początek świętowania. Często wygląda to tak, że najpierw bez umiaru zjadamy kolejne przysmaki, a potem sięgamy po pastylki ułatwiające trawienie. Rozsądek wraca dopiero, gdy pojawia się złe samopoczucie, zwłaszcza ogromne pragnienie. Rozchwiać cukrzycę to nie tak trudno, lecz potem doprowadzić się do ładu nie jest już tak łatwo. No cóż, nasze świętowanie powinno być inne. Nie może sprowadzać się tylko do jedzenia.


...
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.