Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Zmiana warty w StowarzyszeniuPo 25 latach przewodniczenia Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków Andrzej Bauman zrezygnował z funkcji prezesa. VIII Krajowe Walne Zebranie Delegatów 15 listopada powierzyło te obowiązki Annie Śliwińskiej.

Stowarzyszenie powstało w Bydgoszczy, czemu początek w końcu roku 1980 dała grupa inicjatywna, na czele z Andrzejem Kantorskim, pierwszym prezesem tej organizacji samopomocowej. Stowarzyszenie Cukrzyków Polskich – taka była pierwsza nazwa – zostało zarejestrowane w czerwcu 1981 roku. Ta ogólnopolska organizacja powstała w Bydgoszczy i nadal tu się mieści jej biuro krajowe. VIII Krajowe Walne Zebranie Delegatów postanowiło przenieść siedzibę Zarządu Głównego PSD do Warszawy, co nastąpi najpewniej za kilka miesięcy.

Długoletni prezes Andrzej Bauman nie kandydował; delegaci tego forum przyznali mu tytuł honorowego prezesa. Pogarszający się stan zdrowia skłonił go do rezygnacji z ubiegania się o obowiązki prezesa Zarządu Głównego PSD w Bydgoszczy. W tej sytuacji wybrano na tę funkcję Annę Śliwińską, która przez 8 lat pracowała w biurze ZG, a od pięciu pełniła obowiązki jego dyrektora.(anka)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.