Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WALCZ O WZROK


Chore oczy nie bolą


W Polsce 2 mln osób żyje z dysfunkcją wzroku, w wielu przypadkach spowodowaną powikłaniami cukrzycy. Najczęściej chorujemy na zaćmę, jaskrę, AMD, osłabienie wzroku. Przeciętny Polak rzadko prosi lekarza rodzinnego o skierowanie do okulisty. A przecież wszyscy boimy się utraty wzroku, zwłaszcza diabetycy narażeni na retinopatię, której może towarzyszyć zaćma lub jaskra.
Źle prowadzona cukrzyca to groźne powikłania. Wśród nich szczególnie niebezpieczne są te, które powodują poważne uszkodzenia wzroku. U diabetyków najczęściej jest to retinopatia. Stwierdzono, że osoby chore na cukrzycę  wcześniej zapadają na zaćmę. Przeciętnie 10-15 lat wcześniej niż osoby, które z cukrzycą nie mają nic wspólnego. Konsekwencje też bywają groźne, często nieodwracalne. Większość  schorzeń związanych z narządami wzroku powoduje poważne zaburzenia w prawidłowym widzeniu, a kto nie chciałby widzieć doskonale. Jak nie dopuścić do uszkodzenia wzroku, jak kontrolować prawidłowe widzenie, kiedy zgłosić się do okulisty i  czy istnieje możliwość leczenia operacyjnego upośledzenia widzenia przeczytamy w artykule pt. „Chore oczy nie bolą”.


...
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.