Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Cukier będzie na recepty?Rząd Davida Camerona pracuje nad wprowadzeniem podatku od cukru, który pomoże Brytyjczykom walczyć z otyłością.

Otyłość wymieniana jest obecnie jako jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego Wielkiej Brytanii – na równi z terroryzmem i cyberterroryzmem.

Niedawno Cameron był przeciwnikiem takiego podatku, ale najwyraźniej zmienił w tej sprawie poglądy – informuje Polish Express. W zleconym przez rząd raporcie, agencja Public Health England opowiedziała się za wprowadzeniem 20 proc. podatku od napojów gazowanych.

Dla uzasadnienia swojej decyzji Cameron powiedział: – Naprawdę nie chcę nakładać nowych podatków na cokolwiek. Ale musimy przyznać, że potencjalnie stajemy w Wielkiej Brytanii w obliczu czegoś na kształt kryzysu otyłości, kiedy widzimy skutki otyłości nie tylko w zakresie cukrzycy, ale też w zakresie chorób serca i prawdopodobnie nowotworów.Źródło: PolishExpress/rynekaptek.pl 18-01-2016
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.