Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Człowiek klimatyczny


Klimat, który kształtuje słońce, powietrze, woda i ziemia ma wpływ na fizjologię człowieka i samopoczucie ludzi  • Największa liczba urodzin przypada na zimę, najmniejsza na lato. Większa rozrodczość ludności wiejskiej wynika z życia na otwartym powietrzu, a im dłuższa i chmurniejsza wiosna, tym później występuje okres wzmożonej płodności. Kobiety narodowości niemieckiej są najbardziej płodne w maju, a hiszpańskie pod koniec stycznia i w lutym.
  • Silniejszy wzrost kości zaczyna się w lutym, a osiąga szczyt w czerwcu u dzieci niemieckich, a u dzieci fińskich silny przyrost zaczyna się w czerwcu i trwa do schyłku lata. Przyrost wagi ciała u dzieci jest największy jesienią.
  • W Grenlandii kobiety rosną do 26. roku, a mężczyźni do 30 roku życia i dopiero wówczas pojawia się u nich zarost.
  • Późną wiosną ujawnia się cukrzyca typu 1. czyli ta, która dotyczy dzieci i młodzieży oraz atopowe zapalenie skóry.
  • Poziom jodu w organizmie jest najniższy jesienią, a najwyższy w maju. Poziom wapnia we krwi jest najniższy w lutym i marcu, a najwyższy jesienią. Ciśnienie krwi jest najniższe w maju, a najwyższe w styczniu.
  • Wrzody dwunastnicy mnożą się od października do marca. I tak samo dzieje się z przypadkami zapalenia stawów. Jeżeli lato i jesień były deszczowe i chmurne, grypa atakuje już w październiku i listopadzie.


(reg)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.