Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.








„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF




Jak zapobiegać chorobom przyzębia



Przy cukrzycy w zapobieganiu chorobie przyzębia istotne znaczenie ma trwałe wyrównanie zaburzeń metabolicznych (prawidłowy poziom cukru we krwi) oraz zadbanie o higienę jamy ustnej (nie tylko codzienne szczotkowanie zębów po posiłkach, ale też usuwanie kamienia nazębnego, uzupełnianie braków w uzębieniu).

Leczenie ogólne w chorobach przyzębia u diabetyków polega, podobnie jak w przypadku próchnicy, na optymalnym leczeniu cukrzycy, czyli wyrównaniu poziomu cukru we krwi przy pomocy diety i leków insulinowych. Warto równocześnie zauważyć pozytywny efekt zwrotny - skuteczne opanowanie choroby przyzębia (ropienia z kieszonek dziąsłowych) często poprawia przebieg cukrzycy i umożliwia zmniejszenie dawek insuliny.

W razie dużego stanu zapalnego przyzębia stosuje się leki przeciwbakteryjne – sulfonamidy czy antybiotyki. Korzystne są kąpiele lecznicze. Leczenie miejscowe polega na usuwaniu kieszonek i stabilizowaniu zębów.

Ogólnie można powiedzieć, że leczenie chorób przyzębia u osób z cukrzycą jest długotrwałe, a jego efekty uzależnione są przede wszystkim od aktywnej współpracy pacjenta.





„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF








SPIS TREŚCI





* - artykuł pełny




O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt









Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.