Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SANATORIUM W DOMU


Masaż uda


Bardzo często miejscem podawania insuliny jest udo, dlatego rozmasujemy powłoki uda strony przedniej, tylnej oraz staw kolanowy, który jest ściśle związany z udem.
Zaczynamy oczywiście od ułożenia wygodnie naszego masowanego na plecach - masując stronę przednią, na brzuchu - masując stronę tylną kończyny dolnej. Do masażu potrzebny nam będzie wałek ze zwiniętego ręcznika (ręcznik nie może być za duży, ponieważ za wysoko podniesie nam nogę) oraz oliwka, która będzie powodować lepszy poślizg dłoni masażysty. Musimy pamiętać, że uda są miejscem obficie owłosionym używajmy wtedy więcej oliwki, aby nie pozbawić masowanego owłosienia, a tym samym nie sprawiać bólu.

Wałek układamy masując stronę przednią pod staw kolanowy, stronę tylną pod staw skokowy. Ma on na celu rozluźnienie masowanej grupy mięśni.

Rozpoczynamy od strony przedniej uda


...
... pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.