Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Neuropatia narządu słuchuNiezwykle skomplikowany narząd słuchu także podlega neuropatii cukrzycowej. Jednak zważywszy na wielkie rezerwy słuchowe naszego ucha z jednej strony, z drugiej zaś na takie dolegliwości, jak np. szumy, gwizdy, piski i inne subiektywnie słyszalne fenomeny słuchowe, są przyczynami, które kierują pacjenta do lekarza pierwszego kontaktu, a stąd do neurologa albo otolaryngologa, którzy nie przypuszczają i nawet nie biorą pod uwagę tego, że jedną z ważnych przyczyn istniejących dolegliwości może być cukrzyca.

Audiometryczne badanie słuchu wykazuje ubytek słuchu typu percepcyjnego, czyli odbiorczego i nie ma cech charakterystycznych, takich, jak np. ubytek słuchowy wskutek urazu akustycznego. Gdy się uwzględni, że większość pacjentów to ludzie dorośli, wówczas nawet po dokładnej analizie audiogramu z typowym odbiorczym ubytkiem słuchu w tonach wysokich, uspokajamy się sami i zapewniamy pacjenta, że są to początki presbyacusis, czyli głuchoty starczej.


...
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.