Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 15 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
100 TYS. ZŁOTYCH NA ZAKUP POMP INSULINOWYCH


Policzono się z cukrzycąDo osób z cukrzycą i ich rodzin dołączyli nawet strażacy.


Zrobiono to w kilkudziesięciu miastach całego kraju. A organizatorem 10. Biegu „Policz się z cukrzycą” była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wysiłek fizyczny – umiejętnie dawkowany – ma kapitalne znaczenie w leczeniu cukrzycy. Pomaga utrzymać stężenie glukozy we krwi w zalecanych przedziałach. A więc oddala zagrożenie powikłaniami w tej chorobie. Wzmaga też reaktywność komórek wobec insuliny i tym samym pozwala zmniejszyć dawki podczas wstrzyknięć.

Ulicami Warszawy

Około 5 tysięcy diabetyków pojawiło się 10 stycznia na Placu Defilad w Warszawie na starcie jubileuszowego happeningu biegowego podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Listy startowe musiano zamknąć już 29 grudnia.

Jak i przed rokiem oraz dwa lata temu obowiązywała „opłata startowa”. Pozwoliło to wówczas na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży z cukrzycą. Tegoroczni biegacze  kupowali także cegiełki. Pozwoliło to zebrać w stolicy ok. 110 tys. zł.

Pięciokilometrowa trasa była oznakowana taśmami. Zabezpieczali ją wolontariusze Pokojowego Patrolu WOŚP. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwały służby medyczne, a także patrole policyjne, straży miejskiej.

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę. Były też upominki od firm. Głównym sponsorem biegu była międzynarodowa firma Eden Springs, która ma oddziały w 14 polskich miastach. Wydała ona „Poradnik biegacza”, w którym podpowiadano co powinni zrobić ci, którzy zamierzają postawić pierwszy krok w tej dyscyplinie.

Biegała cała Polska


...
... pełny artykuł jest na 15 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.