Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Szybkie tycie dzieci grozi cukrzycą


To, że niemowlę przybiera na wadze nie zawsze powinno cieszyć rodziców. Szybkie tycie w pierwszym roku życia zwiększa zapotrzebowanie organizmu na insulinę, czyli niesie ryzyko cukrzycy. Jak informuje - za amerykańskim czasopismem medycznym „JAMA Pediatrics” - PAP Nauka/Rynek Zdrowia, Instytut Zdrowia Publicznego w Oslo, wspólnie z naukowcami z innych ośrodków w Norwegii i Danii, przeanalizował dane na temat 100 tys. dzieci. Stwierdzono, że szybko tyjące niemowlęta podczas pierwszych miesięcy życia są bardziej narażone na ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 1. U takich małych dzieci rozpoczyna się proces niszczenia komórek beta trzustki, które produkują insulinę. To może trwać kilka kat. Na ogół to schorzenia zaliczane do chorób autoagresywnych wykrywane jest wówczas, kiedy zniszczonych zostanie ok. 90 proc. komórek beta. Tymczasem szybkie przybieranie na wadze zwiększa zapotrzebowanie na insulinę.(AK)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.