Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
STRONY Z PROMOCJĄ


VADEMECUM SAMOKONTROLI NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO


Temat nadciśnienia tętniczego jest niezwykle ważny nie tylko dla chorych z cukrzycą, ale także dla osób z nadwagą. Nadciśnienie tętnicze i cukrzycę uważa się za schorzenia wzajemnie ze sobą powiązane.


Wykazano, że nadciśnienie występuje 2-3-krotnie częściej u chorych na cukrzycę, niż u osób bez cukrzycy, a 50% chorych z NT jest otyłych. Jednocześnie chorzy z nadciśnieniem posiadają szczególne predyspozycje do rozwoju cukrzycy. Współistnienie obu schorzeń nasila i przyspiesza rozwój zmian w wielu narządach, zwiększa ryzyko rozwoju poważnych powikłań oraz zagrożenie przedwczesnym zgonem.

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu krążenia, podczas której w naczyniach panuje zwiększone ciśnienie krwi. Często chory nie odczuwa podwyższonego ciśnienia tętniczego i na ogół diagnozowane jest przypadkowo. Należy zwrócić uwagę na takie objawy jak: uderzenia ciepła, zaczerwienienie twarzy, zawroty głowy, szum w uszach, bezsenność, duszność, potliwość. Mogą one sygnalizować początek choroby.

Towarzystwa diabetologiczne i kardiologiczne zalecają tym chorym samokontrolę ciśnienia tętniczego, aby możliwie Ciśnieniomierz automatyczny naramienny UA-651 najwcześniej wykryć nadciśnienie, gdyż zlekceważone może stać się przyczyną groźnych chorób takich jak zawał serca czy udar.


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.