Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
W dwóch zdaniach


  • Średni czas oczekiwania na uzyskanie świadczenia zdrowotnego w Polsce w minionym roku - według „Barometru WHC” (projektu Fundacji Watch Health Care) – wynosił 3 miesiące, co potwierdza, że nadal pakiet antykolejkowy nie działa. Najdłużej pacjent czekał na wizytę u ortodonty (9,7 miesiąca), a na przykład u diabetologa – 4,2 miesiąca.
  • 55-letnia Brytyjka Sue York jest pierwszą na świecie osobą z cukrzycą, której przeszczepiono trzustkę z powodu aichmofobii, czyli lęku przed igłami. Prawie każde wstrzyknięcie insuliny u tej pacjentki, chorującej od 7. roku życia, powodowało napady lęku, wymioty, a nawet drgawki - uniemożliwiało to wyrównanie cukrzycy, m.in. utrudniało widzenie, pozbawiało czucia w stopach.
  • „Gazeta Wyborcza” wyliczyła siedem grzechów głównych naszej służby zdrowia. Oto one: kolejki do lekarzy specjalistów, niedostatek lekarzy specjalistów, zły system finansowania zdrowia, w tym marnotrawstwo pieniędzy przeznaczanych na ochronę zdrowia, wysokie ceny niektórych leków, brak odpowiedzialności za błędy medyczne, niski standard opieki szpitalnej, brak dostępu do bezpłatnej możliwości korzystania z innowacyjnych metod leczenia.

...
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.