Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Z niedocukrzeniem na mrozie


Ofiarami mrozu w Polsce najczęściej są bezdomni, a za wszystkim na ogół stoi alkohol. 8 stycznia br. do tej tragicznej listy mógł się wpisać chory na cukrzycę z Krakowa. Za sprawą hipoglikemii.


Na szczęście jeden z mieszkańców osiedla Tysiąclecia powiadomił straż miejską. Patrol wezwał natychmiast pogotowie ratunkowe. Pacjent był mocno wyziębiony, trząsł się z zimna – temperatura ciała wynosiła 32 stop. Celsjusza.

Siedzący na ławce we wczesnych godzinach popołudniowych 60-letni mężczyzna był przemoczony (być może jakiś czas przeleżał na śniegu). Stężenie glukozy we krwi okazało się bardzo niskie. Ratujący mieli z nim utrudniony kontakt, nie mógł zebrać myśli, logicznie się wysłowić. Zabrano go do szpitala.

Gdyby nie reakcja przypadkowego przechodnia, z pewnością chory straciłby życie. I nieważne już co byłoby ostateczną przyczyną zgonu. Dlatego nie wolno być obojętnym, dlatego warto prowadzić edukację społeczną.(ajk)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.