Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Zimne stopy


Ból neuropatyczny jest inny od bólu, który powstaje na wskutek wadliwego krążenia krwi. Ból neuropatyczny to uczucie zimna, kłucia i pieczenia.

Ból ten przychodzi nieoczekiwanie, mija (odchodzi), jest trudny do przewidzenia. Ból związany z wadliwym krążeniem jest bardziej przewidywalny - pojawia się, gdy idziesz, leżysz, podnosisz nogi. Nieszczęśliwie się składa, że neuropatia może powodować utratę czucia w stopach i w rezultacie skrywać ból spowodowany słabym krążeniem (może w dużym stopniu osłabiać to uczucie bólu). Słabe krążenie może także spowodować i inne problemy, takie jak gojenie. Ciało potrzebuje dobrego dopływu krwi, aby tkanki, które uległy zranieniu, mogły się goić. Jeśli krążenie krwi jest słabe, gojenie się małej rany albo np. wrastającego paznokcia u palca stopy może być bardzo powolne. Ta powolność gojenia się jest nie tylko dokuczliwa, ale może również zwiększyć ryzyko rozszerzenia się infekcji poza zranione miejsce.


...
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.