Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
RADY DIETETYCZNE


Żywienie przed i w czasie ciąży


Dla kobiet chorych na cukrzycę ciąża trwa... 12 miesięcy. Oznacza to, że przygotowanie organizmu rozpoczyna się w momencie planowania ciąży, na trzy miesiące przed zapłodnieniem.Ciąża kobiety ciężarnej, która obarczona jest cukrzycą wymaga szczególnej troski i opieki. Także lekarzy specjalistów. Jednym z ważniejszych warunków, jakie powinna spełnić kobieta jest stała kontrola poziomu cukru we krwi. I to już na długo przed zapłodnieniem. Potem podczas całego okresu ciąży utrzymanie na odpowiednim poziomie stężenia cukru wymaga opracowania indywidualnej diety na całe 9 miesięcy i konsekwentne jej przestrzeganie. Chociaż jest to zadanie bardzo trudne ale możliwe, a przede wszystkim konieczne by finał okazał się szczęśliwy zarówno dla matki, jak i dziecka. Warto przy opracowaniu planu żywienia skorzystać z rad specjalistów. O ważnych elementach ciążowej diety można przeczytać w artykule „ Żywienie przed i w czasie ciąży”.


...
... pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.