Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Cukrzyca w domach opieki


Starsze osoby z cukrzycą przebywające w domach opiekuńczych są narażone na pogorszenie stanu swego zdrowia z powodu braku odpowiedniej opieki.Większość pracowników domów opiekuńczych nie umie sobie poradzić w sytuacjach typowych dla tej choroby (np. nie wie, jak należy reagować w przypadku wystąpienia hipo- czy hiperglikemii), ani zapewnić codziennej opieki niezbędnej w przypadku diabetyków, m. in. zmierzyć poziom cukru we krwi czy wstrzyknąć insulinę. Wynika to z ich braku wiedzy o specyfice cukrzycy. Zastrzeżenia budzi też dieta, stosowana w większości domów. Wielu lekarzy pracujących w tych placówkach nie spełnia oczekiwań swoich pacjentów.

Zdaniem specjalistów-geriatrów podstawowym celem w przypadku mieszkańców domów opieki społecznej,chorych na cukrzycę, musi być zapewnienie im najwyższej możliwej jakości życia bez niepotrzebnej interwencji lekarskiej, zwłaszcza takiej, która spowodowana jest złą opieką. Wiemy, że niektóre domy już wdrażają pewne standardy, ale powinna to być inicjatywa ogólnokrajowa. Tylko wówczas mieszkańcy domów opieki i ich rodziny będą mieć pewność, że chorzy na cukrzycę są poważnie traktowani.(reg)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.