Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
RADY SPECJALISTY


Jak wybrać glukometr dopasowany do własnych potrzeb?


Wybór odpowiedniego glukometru może znacznie usprawnić samokontrolę. Warto trochę się zastanowić, aby później korzystać z urządzania ułatwiającego nam codzienne życie.


Dokładność

Glukometry dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać międzynarodowe standardy dotyczące między innymi dokładności. Na opakowaniu powinien znajdować się znak „CE” (Conformité Européenne). Mówi on o tym, że oznakowany produkt spełnia wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw.

Wielkość/kształt

Część nowo pojawiających się glukometrów kusi nowoczesnym wzornictwem i wyszukanym kształtem. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę użytkowania. Zbyt mały glukometr może być wyjątkowo niewygodny w użyciu. Urządzenie powinno pewnie leżeć w dłoni, aby można było bezproblemowo pobrać na pasek próbkę krwi.

Część producentów zdecydowała się na kształt maksymalnie ergonomiczny, najlepiej dopasowany do kształtu dłoni (np. Diagnostic Gold). Zawsze warto się zastanowić, czy zależy nam bardziej na atrakcyjnym wzornictwie (szczególnie dla bardzo młodych użytkowników jest ono niezwykle atrakcyjne), czy postawić jednak na pełną wygodę użytkowania.

Czytelność ekranu

Ekran powinien być na tyle duży i wyraźny, aby użytkownik mógł bez problemu odczytać wynik pomiaru. W przypadku większych ekranów, na których wyświetlane są jednocześnie informacje pomocnicze należy zwrócić uwagę, aby wynik pomiaru istotnie się wyróżniał. Nie powinno nigdy dojść do sytuacji, kiedy pomylimy aktualny wynik pomiaru z np. wyświetlaną jednocześnie średnią z ostatniego tygodnia.

Koszty eksploatacji


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.