Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawnościGdy dziecko osiąga 16 lat, rodzic powinien zainteresować się dokumentem „decyzyjnym“ w jego życiu dorosłym, jakim jest Orzeczenie o Niepełnosprawności wydawane przez Miejską Komisję do spraw Orzekania o Niepełnosprawności.

Wniosek o uzyskanie w/w orzeczenia należy złożyć w ciągu 30 dni przed ukończeniem 16 roku życia dziecka lub w przypadku utraty ważności wcześniejszego orzeczenia. Oprócz orzeczenia z ZUS tylko Orzeczenie o Niepełnosprawności jest dokumentem poświadczającym, iż niepełnosprawność w życiu dorosłym faktycznie istnieje i uprawnia do ulg lub udziału w placówkach wsparcia.

W orzeczeniu zawarte są informacje o stopniu stwierdzonej niepełnosprawności intelektualnej (lekki, umiarkowany, znaczny) co pośrednio wskazuje z jakich form wsparcia będzie można skorzystać i w pełni określa status na rynku pracy.

Starając się o uzyskanie orzeczenia niezbędne jest wypełnienie załącznika, w którym należy zaznaczyć interesujące osobę niepełnosprawną/rodzica odpowiednie aspiracje, tj.:


...
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.