Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Posłanka Krzywonos walczy z przydrożnymi fast foodami


Henryka Krzywonos, posłanka PO, chce ograniczyć liczbę restauracji i barów typu fast food przy polskich drogach, na rzecz gastronomii serwującej zdrowe i pełnowartościowe posiłki.Pani Henryce Krzywonos – o czym pisaliśmy w jednym z ubiegłorocznych numerów Pen-a, udało się obniżyć nadwagę aż o 67 kg. Poddała się operacji polegającej na usunięciu części żołądka. Przy wadze bliskiej 150 kg miała bowiem kłopoty nawet z zawiązaniem butów, nie mówiąc o osobistej higienie, sprzątaniu mieszkania, zakupach. Ale dzięki niezwykłej wytrwałości nie wpadła jak 95% odchudzających się w tzw. efekt jojo i dziś na sejmowych korytarzach może pochwalić się nową, szczupłą i elegancką figurą, której mogą tylko pozazdrościć inne posłanki raczące się podczas sejmowych debat gotowymi sałatkami.

Posłanka Krzywonos, była motorniczy (zatrzymała ruch tramwajowy w czasie pamiętnego strajku w stoczni gdańskiej w 1980 r.) postanowiła przy pomocy interpelacji poselskiej zwrócić uwagę władzom i społeczeństwu, że zmotoryzowani, zwłaszcza podróżujący z dziećmi są w zasadzie skazani na polskich drogach na hamburgery, hotdogi i ociekające olejem frytki. Nic dziwnego, że całe polskie rodziny obrastają tłuszczykiem.

Czy ministerstwo, poza już uporządkowaną pod tym względem szkolną gastronomią, ma w planach ograniczyć przy drogach i autostradach restauracje typu fast food? – zapytuje posłanka.

Jak pamiętamy, kilka lat temu z podobną inicjatywą (o czym informowaliśmy w Penie) wyszedł senator Jan Rulewski. Chodziło mu wówczas o ograniczenie spożycia wysokosłodzonych napojów poprzez obłożenie ich ceny podatkiem, tak jak zrobiły to inne kraje. Pomysł senatora Rulewskiego przeszedł jednak bez echa. Czy ten sam los spotka interpelację posłanki Krzywonos?

Polacy lubią słodzić i dobrze zjeść. Zobaczymy w najbliższych tygodniach.(reg)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.