Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Soczewki mierzą poziom cukru


Firma Google, gigant technologiczny, uzyskała patent na technologię wykorzystaną w soczewkach kontaktowych mierzących poziom cukru we krwi. Wniosek patentowy został zgłoszony w marcu tego roku. Firma pracuje nad pomysłem już od 2012 roku, teraz technologia wykorzystana w soczewkach jest pod prawną ochroną.

Nie wiadomo jednak, kiedy soczewki trafią do pacjentów, ani jaka byłaby ich cena. Takie urządzenie ułatwiłoby życie wielu diabetykom typu 1., jak również i tym z nas którzy cierpią na cukrzycę typu 2. Zawartość glukozy we łzach jest proporcjonalna do zawartości glukozy w osoczu krwi, dzięki czemu stosując algorytmy w jakie wyposażone są glukometry, można obliczyć stężenie poziomu cukru we krwi na podstawie badania łez. Podobnie działają urządzenia do ciągłego monitorowania glukozy CGM, które odczytują poziom glukozy na podstawie jego zawartości w płynach ustrojowych, a nie krwi. Google pracowało nad pomysłem soczewek mierzących poziom cukru od 2012 roku, ale świat dowiedział się o projekcie dopiero w styczniu 2014. W tym samym roku, Google rozpoczęło współpracę z firmą Alco, odziałem koncernu farmakologicznego firmy Novartis, która specjalizuje się w tworzeniu i produkcji leków stosowanych w okulistyce, w tym w leczeniu retinopatii cukrzycowej.Źródło: Internet
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.