Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
KAŻDY MOŻE SIĘ NAZWAĆ PODOLOGIEM


Stopy traktowane po macoszemuU prawie 10 proc. chorych na cukrzycę Polaków rozwija się zespół stopy cukrzycowej.


Cukrzyca to choroba podstępna. Zagrożenia, jakie ze sobą niesie nie są często znane diabetykom. Chorzy skupiają się na pilnowaniu poziomu cukru we krwi zapominając o wielu innych ważnych sygnałach. A stopy traktują po macoszemu. I to jest poważny błąd. Zaburzenia  lub całkowity brak odczuwania przez nerwy nóg i stóp, zaburzenia cyrkulacji krwi to często następstwa zaniedbań samych cukrzyków. Czy można temu przeciwdziałać? Na co należy krócic największą uwagę? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi znajdziemy w wywiadzie  z podologiem, Magdaleną Hafezi-Chojecką z Centrum Podologicznego w Łodzi.


Kontrola stanu skóry stóp przy pomocy lusterka powiększającego umocowanego na wysięgniku teleskopowym pozwala zapobiegać poważniejszym zmianom chorobowym.


...
... pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.