Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
NEUROPATIE CUKRZYCOWE


Uciążliwa grzybica


Grzybica pochwy jest schorzeniem szczególnie uciążliwym - a co gorsze ? trudnym do wyleczenia. Ze statystyk medycznych wynika, że aż 75 proc. kobiet miały ją przynajmniej raz w życiu. A co wiemy o jej przyczynach, objawach, sposobach leczenia oraz profilaktyce?
Sprawcą jest drożdżopodobny grzyb tzw. drożdżak Candida, który upodobał sobie takie miejsca naszego ciała, jak: skóra, pochwa, odbytnica, przewód pokarmowy. Gdy zostanie zachwiana naturalna równowaga organizmu, dochodzi do zakażeń drożdżakami. Kiedy atakuje Candida?

Najczęściej po przebytej kuracji antybiotykowej, w okresie przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych (zwiększone stężenie hormonów (estrogenów) zwiększone stężenie niektórych węglowodanów (cukru), które są podłożem do rozwoju Candidy.

Ciąża również, podobnie jak okres przed menstruacją, gdy stężenie estrogenów jest najwyższe, sprzyja zakażeniu. Duże stężenie w organizmie cukru, a dotyczy to kobiet diabetyczek - zwiększa poważnie ryzyko zachorowania na grzybicę pochwy. Zwiększają również ryzyko tej przykrej dolegliwości wszelkie stany zapalne pochwy spowodowane urazami, wkładami wewnątrzmacicznymi (spiralki), obcisłą bielizną osobistą.

Drożdżak Candidy atakuje przede wszystkim narządy płciowe kobiet i mężczyzn. Konieczne jest więc, aby grzybicę jednocześnie wyleczyli oboje partnerzy seksualni, inaczej będzie dochodziło do powtórnych zakażeń.

Ważne jest też by podawane miejscowo leki dotarły do zarodników grzybów w głębszych warstwach błony śluzowej czy tkanki.

Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że mimo ustąpienia dokuczliwych objawów, jak ból w dole brzucha, świąd czy upławy, grzyby nie zostały całkowicie wytępione i po pewnym czasie choroba nawraca.

Leczenie grzybicy pochwy musi odbywać się pod stałą kontrolą lekarza.

Wygodne i skuteczne jest leczenie doustne. Zaletą tego leczenia jest zwalczanie grzybów ukrytych w jelicie grubym.(opr. ig)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.