Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
PROJEKT NAUKOWY MOBIT


Uczeni zbadają raka od środka


Guzy nowotworowe narastają w organizmie powoli, czasem przez całe lata. Obecne metody diagnostyczne pozwalają rozpoznać chorobę wtedy, gdy wytworzy się około miliarda zmutowanych komórek, nawet po 20 latach.


Uczeni zbadają raka od środka


Spersonalizowana terapia

Chorzy na nowotwory mogą teraz zyskać szansę na właściwe leczenie. Może im pomóc precyzyjna medycyna spersonalizowana, która ukierunkuje odpowiednią terapię dla odpowiedniego pacjenta. Dotychczas wszyscy chorzy na nowotwory dostawali chemię, a przeżywalność była niska.

Badanie na poziomie genomu

Aby dobrać odpowiednią terapię trzeba dokładnie zbadać rodzaj nowotworu i mechanizmy jakie w nim zachodzą. W tym celu należy pobrać materiał do badań molekularnych. Na ich podstawie można bowiem wyciągnąć właściwe wnioski oraz ważne informacje o chorobie. Pobrany od pacjenta materiał biologiczny musi być w ciągu 10 minut zabezpieczony, aby wyniki były wiarygodne.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, przy współpracy z niemiecką firmą Indivumed, będącą światowym liderem w badaniach nad nowotworami i tworzeniem banków tkanek, będzie mógł wykorzystać wszystkie doświadczenia tej firmy w tym zakresie, co pozwoli uniknąć kilku lat badań nad wypracowaniem własnych procedur. W tym celu oba podmioty podpisały umowę.


...
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.