Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 15 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Urządzamy łazienkę starszej osobie


Osobom w starszym wieku, proste do tej pory czynności zaczynają stanowić problem. Mniejsza sprawność fizyczna, gorszy wzrok powodują, że seniorzy czują się mniej komfortowo w swoim najbliższym otoczeniu, czyli domu. Do takich newralgicznych pomieszczeń należą kuchnie, przedpokoje i łazienki.Warto zastanowić się jak możemy poprawić warunki życia naszych rodziców i dziadków, adaptując mieszkanie do ich potrzeb. Na pierwszy ogień powinna pójść łazienka, zazwyczaj niewielka i rzadko remontowana. Co powinniśmy zrobić, aby pomieszczenie to spełniało wymagania osoby starszej.

  • Urządzając łazienkę, z której będą korzystać seniorzy należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i funkcjonalność – mówi Agata Wojtkowska, kierownik działu relacji z klientami ze sklepu Leroy Merlin przy ul. Produkcyjnej w Białymstoku.
  • Upewnijmy się więc, że sprzęty i akcesoria lazienkowe, które chcemy kupić są trwałe i wytrzymałe. Unikajmy urządzeń o ostrych krawędziach lub kantach. Jeśli chodzi o płytki, to wybierajmy te z delikatną fakturą czy żłobieniami zamiast gładkich i śliskich. Możemy rozważyć też wykonanie posadzki z innych, bardziej bezpiecznych materiałów niż glazura.

Zazwyczaj sądzimy, że wanna jest bardziej bezpieczna dla osoby starszej, ponieważ będzie jej wygodniej siedzieć podczas kąpieli. Nie bierzemy jednak pod uwagę konieczności wchodzenia i wychodzenia z niej, które mogą być przyczyną upadków i urazów.


...
... pełny artykuł jest na 15 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.