Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Chemoembolizacja - terapia celowa


Naukowcy od dawna starają się opracować skuteczne metody walki z rakiem. Jednak oprócz samych leków liczy się również sposób ich podawania. Swoją propozycję w tym zakresie mają inżynierowie z Politechniki Wrocławskiej.


Marzenie o metodach leczenia raka, które ze snajperską precyzją trafiałyby w nowotwór, zostawiając inne części ciała nienaruszone, ma ponad 100 lat.

Jedną z metod, które uważa się potencjalnie za takie „magiczne pociski“, jest chemoembolizacja, która razi raka podwójnie: nie tylko dostarcza leki w obręb nowotworu, ale też głodzi guza, blokując prowadzące do niego naczynia krwionośne. - Wykorzystuje się do tego specjalne kapsułki o średnicy kilkudziesięciu, kilkuset mikrometrów - tłumaczy dr Roman Szafran z Zakładu Inżynierii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.

- Takie kapsułki mogą uwalniać swoją zawartość nawet kilka miesięcy, a gdy pacjent wyzdrowieje znikają. Problem polega na tym, że wykorzystywane obecnie kapsułki mają za duże rozmiary i nie wnikają do naczyń włosowatych guza - mówi naukowiec, którego wynalazek pozwala właśnie na tworzenie takich mniejszych kapsułek.Dziennik - Gazeta Prawna
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.