Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
KUCHNIA DIABETYKA


Leczenie dietetyczne cukrzycy powikłanej zmianami w nerkach


Postępowanie dietetyczne w tym okresie uzależnione jest od nasilenia występujących dolegliwości i objawów. Chorzy, którzy wykazują niewielkiego stopnia upośledzenia czynności nerek (stężenie kreatyniny i mocznika we krwi w granicach normy), przy nieobecności obrzęków i nadciśnienia tętniczego - nie wymagają w zasadzie żadnych ograniczeń dietetycznych.
Zasady żywienia chorych z wydolnymi nerkami

W przypadku współistnienia nadciśnienia tętniczego o „łagodnym“ przebiegu - zwłaszcza gdy pacjenci reagują na stosowane leki moczopędne - stosowanie diety z ograniczeniem sodu jest zwykle zbyteczne, chociaż należy przestrzegać chorych przed nadmiernym soleniem potraw.

Podobnie ma się sprawa z osobami, które mają niewielkie obrzęki ciała, szybko ustępujące po środkach moczopędnych. I tu ograniczenie spożycia soli nie powinno być zbytnio rygorystyczne.

 


...
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.